האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
אתגר בחלל - Space Quest

אתגר בחלל - Space Quest

מדעטק מזמין אתכם להשתתף במשחק חוויתי בחלל המוזיאון לפתרון תעלומה בנושא חלל:

ספייס קווסט (Space Quest) - אתגר בחלל

 

המשחק, בסגנון חדר בריחה, מתקיים בשני מסלולים ברחבי המוזיאון ונמשך כ-20 דקות. המשתתפים מקבלים מפה וכתב חידה וצריכים לעבור במספר תחנות ברחבי בניין התערוכות ולחפש רמזים שיסייעו להם לפתור את כתב החידה.

 

בואו לשחק איתנו!

 

קראו את הרקע למשחק לפני הביקור בימי החלל במדעטק:

אתמול בערב, נצפה עצם בלתי מזוהה חולף בשמי ישראל. עדיין לא ברור היכן הוא נצפה, מה גודלו והאם הוא עלול לפגוע בכדור הארץ. גופי הבטחון וסוכנות החלל הישראלית משתפות פעולה במטרה לזהות את העצם.

 

בעקבות התצפית, תושבים אחראיים התקשרו למוקד לדווח על העצם שנצפה בשמיים, ומסרו נקודות ציון של כוכבים לידם הוא עבר.
כחוקרי כוכבים, עליכם למפות את המידע שמסרו האזרחים במוקד ולזהות את קבוצת הכוכבים שבה נצפה העצם. לאחר מציאתה, תוכלו לסייע לחוקרי הסוכנות החלל הישראלית לבחון ולחקור את העצם ולוודא שלא צפויה להיות פגיעה בכדור הארץ.
עליכם לאסוף מרחבי המוזיאון את המידע שנמסר על ידי התושבים ולהרכיב את מפת קבוצת הכוכבים. היעזרו בדף שתקבלו בתחילת המשימה, ורשמו בו את כל הרמזים שתאספו בדרך. סדר התחנות הוא לבחירתכם.

 

שמות הכוכבים בקבוצות כוכבים מסומנות על ידי אותיות יווניות. בכל תחנה תקבלו רמז לאות יוונית המייצגת שם של כוכב בקבוצת הכוכבים. היעזרו במקרא האותיות כדי לפענח את הרמז. כאשר תגלו את שם הכוכב, הדביקו את הכוכב המתאים על גבי המיקום המתאים בתרשים המפה שבידיכם.

 

לאחר סיום איסוף המידע מכל התחנות תתקבל מפת הכוכבים שלכם.
עם המפה, גשו לעמדת הסיום, שם תחכה לכם החידה האחרונה. אם פענחתם נכונה את המידע שאספתם, תגלו באיזו קבוצת כוכבים נצפה העצם ומהו אותו העצם.

 

בהצלחה! מדינת ישראל סומכת עליכם!